м. Львів,
вул. Морозна, 31 А
ПН - ПТ з 09.00 – 18.00
СБ, НД - вихідні

День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

14 грудня – День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Це сумна дата в новітній українській історії. 26 квітня  1986 року на ЧАЕС сталася найбільша у світі техногенна катастрофа.

Ще й досі ми не можемо сповна оцінити і осмислити наслідки вибуху. Чорнобиль для нас – це 3,3 млн. постраждалих від катастрофи та її наслідків, серед них понад 1 млн. дітей, це понад 54 тис.кв.км. території, що зазнала прямого радіаційного ураження, це 160 тисяч людей із 129 населених пунктів, яким довелося залишити рідні домівки.

Починаючи з  2006 року відповідно до Указу Президента в Україні вшановують ліквідаторів, які ціною героїчних зусиль, а подекуди і власного життя зупинили невидимого ядерного монстра. Цю дату обрано не випадково, адже саме 14 грудня відбулась здача в експлуатацію об’єкту “Укриття” – саркофагу, який забезпечив зберігання радіоактивних відходів на аварійному четвертому реакторі.

Чорнобиль в житті українців – це біль і втрати. Ціною свого життя і здоров’я під великими дозами опромінення ліквідатори зупинили підступного ворога.

За різними даними протягом лише одного місяця після Чорнобильської катастрофи від отриманого опромінення загинуло близько 200 пожежників і працівників АЕС.

Для мінімізації наслідків викиду радіоактивних речовин до робіт залучалися військовослужбовці строкової служби, медичні працівники, військові запасу та вільнонайомні. За неповними даними через Чорнобильський майданчик пройшли понад 350 тис. ліквідаторів. Працювали вахтовим методом, отримували максимально допустиму дозу радіації і на їх зміну приїздили інші.

Сьогодні ми згадуємо тих, хто усвідомлено і жертовно віддав за нас своє життя у ядерному котлі, зупинили розповсюдження катастрофи не тільки для всієї України, але і для інших держав.

Низький уклін всім ліквідаторам наслідків аварії на Чорнобильській атомній електронній станції.

Контактна форма